AKTUALITY 

Ve čtvrtek, 5.dubna 2018 proběhl ZÁPIS DĚTÍ DO ZŠ.                                       Více naleznete ve fotogalerii......

Jak jsme vítali JARO v mateřské školce…                                               více naleznete ve fotogalerii.......

Návštěva přírodovědného muzea ROCHUS v Mařaticích s ukázkou programu „OD FAŠANKU DO VELIKONOC“ . více naleznete ve fotogalerii

Jednodenní zdokonalovací lyžařský kurz ve SKI areálu Kyčerka Velké Karlovice. DĚKUJEME.   Fotogalerii naleznete na adrese  http://komnazk.rajce.idnes.cz

Upozorňujeme na změnu termínu zápisu dětí do ZŠ. Zápis nebude probíhat ve středu 4. dubna, ale až ve čtvrtek 5.dubna 2018!!!!

            

NAŠI ŽÁCI JIŽ DRUHÝM ROKEM VYHRÁLI V CELOREPUBLIKOVÉM KOLE SOUTĚŽE „HRAVĚ, ŽIJ ZDRAVĚ“

A je to tady!!!! Již podruhé se podařilo žákům 5. ročníku a jejich paní učitelce získat prvenství v celorepublikovém kole soutěže o zdravém životním stylu „HRAVĚ, ŽIJ ZDRAVĚ“. Patří jim obrovské díky za práci, kterou odvedli a za vzornou reprezentaci naší malé školy.

Mgr. FIALOVÁ Jana   - třídní učitelka                     KALÍK Adam                                                                                                                                                          KOZÁČKOVÁ Kristýna                                                                                                                                                         MLČEK František                                                                                                                                                                   VELÍKOVÁ Anežka                                                                                                                     ZETÍK Lukáš                                                                                                                                                                                                                                                                         

KOMENSKÁ ŠKOLA ŽILA FAŠANKEM

Nechce se tomu ani věřit, že už je to letos 20 let, co jsme s dětmi vyrazili poprvé na dětskou fašankovou obchůzku po Komni. Stala se z toho krásná tradice a my jsme rádi, že si naše děti a žáci budují pozitivní vztah k této krásné vesnické zvyklosti. Letos k 20. výročí jsme díky získanému finančnímu grantu nadace SYNOT mohli našít další sadu skakůnských obleků a předvést tak hned dva šavlové tance. Děkujeme všem, kteří se přišli na malé skakůny a krásné masky podívat a přispěli do práva. Tak zase za rok na viděnou J


Základní škola a Mateřská škola J.A.Komenského v Komni přeje krásné vánoční svátky, plné dětského smíchu a radosti a v novém roce 2018 vše dobré !!!

Vánoční besídka pro rodiče se snad líbila a kdo měl chuť a čas, tak si mohl vytvořit něco hezkého v malé vánoční dílničce a vyzdobit si tak své domovy. (více naleznete ve fotogalerii)​

„ŠKOLOU CHODÍ MIKULÁŠ“ – více naleznete v naší fotogalerii.

Zveme všechny děti, rodiče, občany Komně  na Svatomartinský lucerničkový průvod – viz. plakát níže

JAK JSME SLAVILI PŘÍCHOD PODZIMU.                                                                                                                            Šťáva, kterou jsme si vymačkali z podzimního ovoce i zeleniny, buchta z cukety, i ty trochu připálené brambory, které měly být původně upečené v popelu nám všem moc chutnali. Ostatně – podívejte se sami…. Více naleznete ve fotogalerii.

Ve čtvrtek, den před vysvědčením se děti rozloučily se starým školním rokem a se svými spolužáky, kteří odchází na 2. stupeň do Bojkovic. Zahradní slavnost se vydařila, nakonec se umoudřilo i počasí a všichni si to užili při hezkém vystoupení dětí a žáků. Nechyběly ani atrakce v podobě nafukovací džungle, malování na obličej a tetování a sladké cukrové vaty. (více naleznete ve fotogalerii)

I v letošním školním roce se naši žáci zapojili do EKOSOUTĚŽE  ve sběru papíru, elektra a železa.  Obrovské díky patří nejen dětem a jejich rodičům, ale také komenské veřejnosti. Letos se žákům podařilo získat první místo ve sběru železa s finanční prémií 500,-Kč a navíc si vysbírali krásnou částku 13.350,-Kč, která jim přibyla do fondu KRPŠ. 


Díky nadaci SYNOT jsme mohli i letos vyrazit na úžasný výlet do Trenčína na hrad a do Trenčianských Teplíc na termální koupaliště ZELENÁ ŽABA. Počasí vyšlo na jedničku a nám všem se moc líbilo. DĚKUJEME!!! (více naleznete ve fotogalerii)

Předávání pamětních listů v poslední hodině kroužku aerobiku v letošním školním roce. „HOLKY, BYLY JSTE MOC ŠIKOVNÉ!!! J“

Srdečně zveme všechny na rozloučení se školním rokem 2016/2017.

Jak se líbila dětem pohádka „O SMOLÍČKOVI“, kterou si pro ně připravil zřizovatel k jejich svátku můžete vidět ve fotogalerii.

Děkujeme myslivcům za již tradičně krásně strávené dopoledne v jejich areálu, které si pro děti připravili myslivci k jejich svátku (více naleznete ve fotogalerii).

Jistě mi dáte za pravdu, že umět někomu pomoci v nouzi, nebezpečí, nebo i zachránit život je ten největší dar.  Naše holky z kroužku zdravovědy, který pod naší školou už několik let vedou zkušené zdravotnice – paní Dája Dolinová a Radka Jančová to díky nim dokáží skvěle. O tom svědčí dobré výsledky, které dosahují opakovaně v okresní soutěži. Letos mladší i starší holky získaly krásné 2. místo. Gratulujeme a vedoucím kroužku děkujeme za jejich obětavou a velmi záslužnou práci s dětmi. (Více naleznete ve fotogalerii).

Ve středu, 31. května jeli žáci naší školy na školní výlet do Milotic na zámek a do ZOO Hodonín. Bezesporu velkým zážitkem byla možnost obléct si dobový kostým a stát se na chvíli zámeckou paní, komtesou, hrabětem, či mladým zámeckým pánem. Není na škodu nahlédnout trochu do dávné historie a naučit se třeba pukrle, poklonu a smeknout klobouk. A jak to všem dětem v historickém kostýmu slušelo si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Děkujeme všem maminkám, babičkám, tetičkám,…ženám, ale i všem mužům za to, že jste se přišli podívat na naše vystoupení věnované MATKÁM (více naleznete ve fotogalerii).


Přejeme všem krásné Velikonoce a spoustu jarního sluníčka. (Více fotografií naleznete ve fotogalerii.)

projektový den VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ, na který jste samozřejmě všichni srdečně zváni