AKTUALITY 

VELKÁ GRATULACE!!! Komenské holky porazily s přehledem v okresní soutěži MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ všechny přihlášené družstva, obsadily první místa v obou kategoriích (1. a 2. stupeň) a postupují do krajského kola do Znojma. Velké poděkování patří bezesporu i jejich vedoucím (Dáji Dolinové a Radce Jančové) za to, že své svěřenkyně tak skvěle připravily!!!!                                               1. června jim držte palce.


16. května byl nadací LIGA PROTI RAKOVINĚ PRAHA vyhlášen ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ. Do této veřejné sbírky se zapojily i naše děti ze školní družiny a podařilo se jim vybrat za kytičky, které nabízeli po vesnici krásnou částku 2.531,-Kč.    Všem kteří přispěli ze srdce děkujeme!!! 

DEN MATEK  v sokolovně v Komni, pátek 11. 05. 2018.                                    (více naleznete ve fotogalerii)

Zápis dětí do MŠ pro školní rok 2018/2018                            (více naleznete ve fotogalerii)

Exkurze v EKO sadech Komňa. Děkujeme panu Malcovi za milé přijetí. (více ve fotogalerii)


POZOR ZMĚNA!!!!

Den matek se bude konat až v pátek 11. května 2018 v 17.00 hodin v místní sokolovně.


KRITÉRIA PRO PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019 naleznete v sekci „DOKUMENTY ŠKOLY“

Ve čtvrtek, 5.dubna 2018 proběhl ZÁPIS DĚTÍ DO ZŠ.                                       Více naleznete ve fotogalerii......

Jak jsme vítali JARO v mateřské školce…                                               více naleznete ve fotogalerii.......

Návštěva přírodovědného muzea ROCHUS v Mařaticích s ukázkou programu „OD FAŠANKU DO VELIKONOC“ . více naleznete ve fotogalerii

Jednodenní zdokonalovací lyžařský kurz ve SKI areálu Kyčerka Velké Karlovice. DĚKUJEME.   Fotogalerii naleznete na adrese  http://komnazk.rajce.idnes.cz

Upozorňujeme na změnu termínu zápisu dětí do ZŠ. Zápis nebude probíhat ve středu 4. dubna, ale až ve čtvrtek 5.dubna 2018!!!!

            

NAŠI ŽÁCI JIŽ DRUHÝM ROKEM VYHRÁLI V CELOREPUBLIKOVÉM KOLE SOUTĚŽE „HRAVĚ, ŽIJ ZDRAVĚ“

A je to tady!!!! Již podruhé se podařilo žákům 5. ročníku a jejich paní učitelce získat prvenství v celorepublikovém kole soutěže o zdravém životním stylu „HRAVĚ, ŽIJ ZDRAVĚ“. Patří jim obrovské díky za práci, kterou odvedli a za vzornou reprezentaci naší malé školy.

Mgr. FIALOVÁ Jana   - třídní učitelka                     KALÍK Adam                                                                                                                                                          KOZÁČKOVÁ Kristýna                                                                                                                                                         MLČEK František                                                                                                                                                                   VELÍKOVÁ Anežka                                                                                                                     ZETÍK Lukáš                                                                                                                                                                                                                                                                         

KOMENSKÁ ŠKOLA ŽILA FAŠANKEM

Nechce se tomu ani věřit, že už je to letos 20 let, co jsme s dětmi vyrazili poprvé na dětskou fašankovou obchůzku po Komni. Stala se z toho krásná tradice a my jsme rádi, že si naše děti a žáci budují pozitivní vztah k této krásné vesnické zvyklosti. Letos k 20. výročí jsme díky získanému finančnímu grantu nadace SYNOT mohli našít další sadu skakůnských obleků a předvést tak hned dva šavlové tance. Děkujeme všem, kteří se přišli na malé skakůny a krásné masky podívat a přispěli do práva. Tak zase za rok na viděnou J


Základní škola a Mateřská škola J.A.Komenského v Komni přeje krásné vánoční svátky, plné dětského smíchu a radosti a v novém roce 2018 vše dobré !!!

Vánoční besídka pro rodiče se snad líbila a kdo měl chuť a čas, tak si mohl vytvořit něco hezkého v malé vánoční dílničce a vyzdobit si tak své domovy. (více naleznete ve fotogalerii)​

„ŠKOLOU CHODÍ MIKULÁŠ“ – více naleznete v naší fotogalerii.

Zveme všechny děti, rodiče, občany Komně  na Svatomartinský lucerničkový průvod – viz. plakát níže

JAK JSME SLAVILI PŘÍCHOD PODZIMU.                                                                                                                            Šťáva, kterou jsme si vymačkali z podzimního ovoce i zeleniny, buchta z cukety, i ty trochu připálené brambory, které měly být původně upečené v popelu nám všem moc chutnali. Ostatně – podívejte se sami…. Více naleznete ve fotogalerii.

Ve čtvrtek, den před vysvědčením se děti rozloučily se starým školním rokem a se svými spolužáky, kteří odchází na 2. stupeň do Bojkovic. Zahradní slavnost se vydařila, nakonec se umoudřilo i počasí a všichni si to užili při hezkém vystoupení dětí a žáků. Nechyběly ani atrakce v podobě nafukovací džungle, malování na obličej a tetování a sladké cukrové vaty. (více naleznete ve fotogalerii)

I v letošním školním roce se naši žáci zapojili do EKOSOUTĚŽE  ve sběru papíru, elektra a železa.  Obrovské díky patří nejen dětem a jejich rodičům, ale také komenské veřejnosti. Letos se žákům podařilo získat první místo ve sběru železa s finanční prémií 500,-Kč a navíc si vysbírali krásnou částku 13.350,-Kč, která jim přibyla do fondu KRPŠ. 


Díky nadaci SYNOT jsme mohli i letos vyrazit na úžasný výlet do Trenčína na hrad a do Trenčianských Teplíc na termální koupaliště ZELENÁ ŽABA. Počasí vyšlo na jedničku a nám všem se moc líbilo. DĚKUJEME!!! (více naleznete ve fotogalerii)

Předávání pamětních listů v poslední hodině kroužku aerobiku v letošním školním roce. „HOLKY, BYLY JSTE MOC ŠIKOVNÉ!!! J“

Srdečně zveme všechny na rozloučení se školním rokem 2016/2017.

Jak se líbila dětem pohádka „O SMOLÍČKOVI“, kterou si pro ně připravil zřizovatel k jejich svátku můžete vidět ve fotogalerii.

Soubor ke stažení: není dostupný

Děkujeme myslivcům za již tradičně krásně strávené dopoledne v jejich areálu, které si pro děti připravili myslivci k jejich svátku (více naleznete ve fotogalerii).

Jistě mi dáte za pravdu, že umět někomu pomoci v nouzi, nebezpečí, nebo i zachránit život je ten největší dar.  Naše holky z kroužku zdravovědy, který pod naší školou už několik let vedou zkušené zdravotnice – paní Dája Dolinová a Radka Jančová to díky nim dokáží skvěle. O tom svědčí dobré výsledky, které dosahují opakovaně v okresní soutěži. Letos mladší i starší holky získaly krásné 2. místo. Gratulujeme a vedoucím kroužku děkujeme za jejich obětavou a velmi záslužnou práci s dětmi. (Více naleznete ve fotogalerii).

Ve středu, 31. května jeli žáci naší školy na školní výlet do Milotic na zámek a do ZOO Hodonín. Bezesporu velkým zážitkem byla možnost obléct si dobový kostým a stát se na chvíli zámeckou paní, komtesou, hrabětem, či mladým zámeckým pánem. Není na škodu nahlédnout trochu do dávné historie a naučit se třeba pukrle, poklonu a smeknout klobouk. A jak to všem dětem v historickém kostýmu slušelo si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Děkujeme všem maminkám, babičkám, tetičkám,…ženám, ale i všem mužům za to, že jste se přišli podívat na naše vystoupení věnované MATKÁM (více naleznete ve fotogalerii).