HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ prvenství v České republice!!!

vytvořeno: 28.2.2017, před 1 rokem v rubrice Aktuality Žáci z Komně nejlepší v republice! O zdravém životním stylu toho vědí dost. „Malí, ale šikovní!“, slušelo by se říci o pětici páťáků ze Základní školy Jana Amose Komenského v Komni. Zuzana Korpasová, Tereza Zápecová, Hanka Jančová, Jakub Hověžák a Matyas Marek vybojovali v soutěži internetového kurzu „Hravě žij zdravě 2016“ celorepublikové prvenství. Za sebou přitom nechali 4 559 žáků z 252 škol v České republice.Odměna ve formě baťůžků a gymnastických míčů však pro ně byla jen třešničkou na dortu. Nepovinná, dobrovolná školní aktivita jim přinesla předně teoretické i praktické poznatky z oblasti výživy, pohybové aktivity, pitného režimu i duševní hygieny. Vědí třeba, jak zlepšit svůj jídelníček, nebo jak aktivně vyplnit volný čas.Do zajímavého motivačního programu, který si klade za cíl preventivně působit na děti skze moderní technologie primárně proti vzniku nadváhy a obezity, přihlásila letošní páťáky hned v září jejich třídní učitelka Mgr. Fialová Jana.Celý vzdělávací proces probíhal online v pěti lekcích a praktické aplikaci Deníček, díky které žáci prošli tréninkem vyváženosti mezi příjmem a výdejem energie. Letos se program jako takový zaměřil na to, jak nakládat se solí a cukrem v jídelníčku, na nakupování potravin, jejich skladování a na boj proti plýtvání.Informace žáci získávali postupně formou her, tajenek a kvízů. Následně v Deníčku plnili úkoly a získávali soutěžní body. A nejvíce jich nasbírali právě páťáci z Komně. „Určitě by se měli přihlásit i páťáci příští rok, bylo to moc prima,“ doporučují mladším kamarádům přihlásit se už do jedenáctého ročníku kurzu vítězové letošního desátého. Na závěr nezbývá, než poděkovat třídní učitelce a žákům 5.ročníku za vzornou reprezentaci takové malé školičky, jakou je právě ta naše.